Ateities alternatyvioji energetika
Ateities alternatyvioji energetika
Bangose slypi didžiulis energijos potencialas. JAV, Kanados, Europos vakarinės pakrantės ir Japonijos bei Naujosios Zelandijos krantai yra ypač tinkamos vietos, kur galima efektyviai panaudoti bangų energiją. Kol kas pasaulyje nėra didelių komercinių bangų energiją naudojančių jėgainių, tačiau veikia nedidelės. Yra bangų energijos įrenginių, kurie tiekia elektros energiją švyturiams ant plūdurų. Maži, prie kranto esantys, įrenginiai ateityje gali būti naudojami paplūdimių ir uostų akvatorijos apšvietimui, vandens kelių žymėjimui.
Ateities alternatyvioji energetika
Seniausia ir didžiausia potvynių ir atoslūgių jėgainė yra Prancūzijoje. Ji sėkmingai gamina elektros energiją nuo 1968 metų. Tokių elektrinių statyba yra brangi ir ilgai užtrunka, o pagaminta energija kainuoja brangiau nei pagaminta įprastinėse elektrinėse. Dėl šių priežasčių potvynių energija pasaulyje kol kas naudojama labai menkai.
Ateities alternatyvioji energetika
Geoterminė energija turi didžiulį potencialą ir yra trečias pagal reikšmę alternatyvios energijos šaltinis. Per pastarąjį pusę šimto metų šalių, kurios gamina geoterminę elektrą, skaičius nuo dviejų padidėjo iki dvidešimt keturių. Šie ištekliai ekonomiškai gali būti eksploatuojami tik tuose regionuose, kurie yra tektoninių plokščių sandūros zonose. Čia aukšta temperatūra yra gana negiliai, todėl gręžiami negilūs gręžiniai, jais pasiekiama temperatūra, reikalinga elektros gamybai. Tokios šalys – Islandija, Italija, Filipinai, Naujoji Zelandija, Japonija, JAV.
Ateities alternatyvioji energetika
Biomasė yra seniausiai naudojama energijos rūšis. Biomasės energija gaunama iš biokuro ir biodujų. Biokuras gaminamas iš įvairių žemės ūkio kultūrų (rapsų, aliejinių palmių, grūdinių kultūrų, gluosnių) ir atliekų (miško kirtimo, komunalinių, šiaudų). Biodujų gamybai naudojamas gyvulių ar paukščių mėšlas, nuotekų dumblas, organinės kilmės medžiagos. Dabartiniu metu tik besivystančiose šalyse (Afrikoje, Azijoje) biokuras išliko svarbus energijos šaltinis, o pramoninėse šalyse jis sudaro vos kelis procentus.