Skip to main content

Budizmas

Budizmas – seniausia pasaulinė religija, atsiradusi Šiaurės Indijoje VI a. pr. Kr. Pasak padavimo, budizmo pradininku laikomas princas Sidharta Gautama, pramintas Buda. Išplito Rytų ir Pietryčių Azijos šalyse. Budistų centras yra Tibete, Lasos mieste. Kadangi budizmas atsirado Indijoje, daugelis tų pačių šventų vietų yra svarbios ir budistams, ir induistams.

Lasa (Tibetas) – pasauliniu mastu svarbus kultūrinis ir turistinis budistų religinis centras. Pagrindinis miesto objektas – Dalai Lamos rūmai – potala.

Varanasis – miestas Šiaurės Indijoje prie Gangos upės. Svarbus kultūros, istorijos centras, vienas pagrindinių induistų ir budistų piligrimų centrų (apsilanko iki 1 mln. žmonių per metus).

Kailašo kalnagūbris Tibete yra svarbus tuo, kad iš jo šlaitų išteka keturios Pietų Azijos upės. Tai svarbi šventa vieta tiek budistams, tiek induistams.

Fudži – senovės japonai manė, kad kalnas yra šventas, jame esantis 700 metrų pločio krateris Nain buvo laikomas šventykla, o šintoistams ir budistams ir visas kalnas.