Hidroelektrinė pastatyta užtvenkus Jenisejaus upę pietų Sibire, Krasnojarsko krašte. Suformuotas tvenkinys užpildė siaurą Sajanų kalnų slėnį ir dalį Tuvos dubumos. Tvenkinys regione sukėlė nemažai ekologinių problemų, be to, buvo užlietos svarbios archeologinės radimvietės.
Dar kitaip vadinama Simono Bolivaro hidroelektrinė – viena galingiausių pasaulyje. Ji yra Venesueloje, Bolivaro valstijoje, ant Karonio upės (Orinoko baseinas). Hidroelektrinės užtvanka suformuoja milžinišką tvenkinį Nekuimos tarpeklyje. Tvenkinys užliejo gausia bioįvairove pasižyminčius miškus, dėl to nukentėjo kai kurios retos rūšys.
Hidroelektrinė pastatyta užtvenkusi Paranos upę. Elektrinės statyba buvo finansuojama perpus Brazilijos ir Paragvajaus lėšomis. Paragvajus didžiąją pagamintos energijos dalį parduoda Brazilijai, o likusios elektros energijos pakanka finansuoti 90 % Paragvajaus poreikių.
Užtvenkus Jangdzės upę, pastatyta hidroelektrinė. Ji yra didžiausia pasaulyje ir patenkina 10 % Kinijos elektros energijos poreikių. Ši elektrinė ne tik gamina energiją, bet ir reguliuoja potvynius, drėkina dirbamąsias žemes. Vandens lygio pakėlimas ir laivybos kanalai bei šliuzai atveria dideliems laivams kelią į Centrinę Kiniją, taip sudaroma galimybė plėtoti pramonę ir gerinti gyvenimo sąlygas.